Pro novináře

Úvodní informace

Rádio Ukrajina je internetové rádio, jehož hlavním cílem a posláním je poskytovat důležité informace, zajímavé rady, zábavu a hudbu ukrajinské komunitě na území celé České republiky. Provozovatelem Rádia Ukrajina je mediální skupina Media Bohemia, která již mnoho let patří mezi největší subjekty na českém rozhlasovém trhu.

  

Naše poslání

V první řadě chceme aktivně pomáhat všem občanům Ukrajiny, kteří museli z důvodu válečného konfliktu opustit svou milovanou zemi a přijeli do různých oblastí a regionů České republiky. Ocitnout se takto náhle v cizí zemi je samozřejmě něco, na co se nedá předem připravit. Dvojnásob to pak platí v případě malých dětí. Naším vysíláním se tak snažíme maximálně ulehčit a zpříjemnit podmínky všech lidí, kteří k nám nyní přichází z válkou postižených oblastí.

Vysílání Rádia Ukrajina ale přirozeně nabízí řadu zajímavých informací i těm Ukrajincům, kteří zde žijí dlouhodobě. Také oni totiž aktivně pomáhají svým rodinám a přátelům, kteří nyní do České republiky dorazili.

Program Rádia Ukrajina 

Náš tým je složený ze zkušených a nadšených profesionálů, kteří se aktivně podílí na kompletní programové strategii a obsahové náplni.  Celé vysílání je kompletně v ukrajinském jazyce.

Každý den přinášíme praktické informace a dobré rady, kontakty na důležité celostátní a regionální veřejné instituce i neziskové organizace, pozvánky na zajímavé akce, rady od zkušených odborníků z různých oblastí, anebo nabídky práce.

Součástí vysílání je samozřejmě i přehled aktuálních zpráv přímo z Ukrajiny, kdy často využíváme i informací od kolegů novinářů, kteří se pohybují přímo v centru dění.

Zároveň ale myslíme také na naše nejmenší. Součástí programu Rádia Ukrajina jsou pravidelné rozhlasové pohádky pro děti na dobrou noc. A v našem vysílání pak nechybí ani duchovní povzbuzení, kterým chceme dodat sílu a naději všem našim posluchačům. Stejně jako oni jsme totiž pevně přesvědčeni, že se vše v dobré obrátí!

Hudba na Rádiu Ukrajina

Umíte si představit rádio bez hudby? My ne😊! A proto vám každý den vytváříme takový hudební výběr, který vám určitě zpříjemní náladu. Hrajeme vám největší světové hity i ukrajinské písničky, které dobře znáte z vysílání rádií na Ukrajině. Budeme samozřejmě rádi, když si je nyní zazpíváte také s námi!

 

Jak nás můžete poslouchat

Rádio Ukrajina si pustíte přímo zde na těchto webových stránkách.

Kromě toho vysíláme i přes internetovou aplikaci Radia.cz > https://radia.cz/mobil 

Copyright © 2022 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.